chess.am
Լավագույն շախմատային կայքը Հայաստանում

Հայտնի են մարտին Բեռլինում կայանալիք Հավակնորդների մրցաշարի մրցող զույգերը

2018-Feb-14
Հայտնի են մարտին Բեռլինում կայանալիք Հավակնորդների մրցաշարի մրցող զույգերը

Մարտի 10-ին Գերմանիայի մայրաքաղաք Բեռլինում մեկնարկում է Հավակնորդների մրցաշարը, որի հաղթողն աշխարհի գործող չեմպիոն Մագնուս Կարլսենի հետ կվիճարկի աշխարհի չեմպիոնի կոչումը։

ՖԻԴԵ-ն օրերս հրապարակել է բոլոր տուրերի մրցող զույգերին։ Առաջին տուրում Լևոն Արոնյանի մրցակիցը Չինաստանի ներկայացուցիչ Լիրեն Դինգն է։ Մրցաշարի մասնակիցների թիվը 8-ն է։

Վիճակահանություն

1-ին տուր, 10.03.2018 թ. 

Վլադիմիր Կրամնիկ – Ալեքսանդր Գրիշչուկ
Սերգեյ Կարյակին – Շահրիյար Մամեդյարով
Լևոն Արոնյան – Լիրեն Դինգ
Ֆաբիանո Կարուանա –Ուեսլի Սո

 2-րդ տուր, 11.03.2018 թ. 

Ալեքսանդր Գրիշչուկ – Ուեսլի Սո
Լիրեն Դինգ– Ֆաբիանո Կարուանա
Շահրիյար Մամեդյարով – Լևոն Արոնյան
Վլադիմիր Կրամնիկ – Սերգեյ Կարյակին

3-րդ տուր, 12.03.2018 թ. 

Սերգեյ Կարյակին – Ալեքսանդր Գրիշչուկ
Լևոն Արոնյան – Վլադիմիր Կրամնիկ
Ֆաբիանո Կարուանա- Շահրիյար Մամեդյարով
Ուեսլի Սո - Լիրեն Դինգ

4-րդ տուր, 14.03.2018 թ. 

Ալեքսանդր Գրիշչուկ – Լիրեն Դինգ
Շահրիյար Մամեդյարով – Ուեսլի Սո
Վլադիմիր Կրամնիկ – Ֆաբիանո Կարուանա
Սերգեյ Կարյակին – Լևոն Արոնյան

5-րդ տուր, 15.03.2018 թ. 

Լևոն Արոնյան – Ալեքսանդր Գրիշչուկ
Ֆաբիանո Կարուանա – Սերգեյ Կարյակին
Ուեսլի Սո – Վլադիմիր Կրամնիկ
Լիրեն Դինգ – Շահրիյար Մամեդյարով

6-րդ տուր, 16.03.2018 թ. 

Ֆաբիանո Կարուանա – Ալեքսանդր Գրիշչուկ
Ուեսլի Սո – Լևոն Արոնյան
Լիրեն Դինգ – Սերգեյ Կարյակին
Շահրիյար Մամեդյարով – Վլադիմիր Կրամնիկ
 

7-րդ տուր, 18.03.2018 թ. 

Ալեքսանդր Գրիշչուկ – Շահրիյար Մամեդյարով
Վլադիմիր Կրամնիկ – Լիրեն Դինգ
Սերգեյ Կարյակին – Ուեսլի Սո
Լևոն Արոնյան – Ֆաբիանո Կարուանա

8-րդ տուր, 19.03.2018 թ. 

Ալեքսանդր Գրիշչուկ – Վլադիմիր Կրամնիկ
Շահրիյար Մամեդյարով – Սերգեյ Կարյակին
Լիրեն Դինգ – Լևոն Արոնյան
Ուեսլի Սո– Ֆաբիանո Կարուանա

9-րդ տուր, 20.03.2018 թ. 

Ուեսլի Սո – Ալեքսանդր Գրիշչուկ
Ֆաբիանո Կարուանա – Լիրեն Դինգ
Լևոն Արոնյան – Շահրիյար Մամեդյարով
Սերգեյ Կարյակին – Վլադիմիր Կրամնիկ

10-րդ տուր, 22.03.2018 թ. 

Ալեքսանդր Գրիշչուկ – Սերգեյ Կարյակին
Վլադիմիր Կրամնիկ – Լևոն Արոնյան
Շահրիյար Մամեդյարով – Ֆաբիանո Կարուանա
Լիրեն Դինգ – Ուեսլի Սո

11-րդ տուր, 23.03.2018 թ.  

Լիրեն Դինգ – Ալեքսանդր Գրիշչուկ
Ֆաբիանո Կարուանա – Վլադիմիր Կրամնիկ
Ուեսլի Սո – Շահրիյար Մամեդյարով
Լևոն Արոնյան – Սերգեյ Կարյակին

12-րդ տուր, 24.03.2018 թ.  

Ալեքսանդր Գրիշչուկ – Լևոն Արոնյան
Սերգեյ Կարյակին – Ֆաբիանո Կարուանա
Վլադիմիր Կրամնիկ – Ուեսլի Սո
Շահրիյար Մամեդյարով – Լիրեն Դինգ

13-րդ տուր, 26.03.2018 թ. 

Շահրիյար Մամեդյարով – Ալեքսանդր Գրիշչուկ
Լիրեն Դինգ – Վլադիմիր Կրամնիկ
Ուեսլի Սո – Սերգեյ Կարյակին
Ֆաբիանո Կարուանա – Լևոն Արոնյան

14-րդ տուր, 27.03.2018 թ. 

Ալեքսանդր Գրիշչուկ – Ֆաբիանո Կարուանա
Լևոն Արոնյան – Ուեսլի Սո
Սերգեյ Կարյակին – Լիրեն Դինգ
Վլադիմիր Կրամնիկ – Շահրիյար Մամեդյարով

Հավակնորդների մրցաշարի մեկնարկը տրվելու է Երևանի ժամանակով 18։00-ին։

Հետաքրքիր


Մրցաշարեր

Հարցազրույց

Հումոր